aktuálně - MSZ

Terapie pro kvalitní život
Přejít na obsah

aktuálně

Ve spolupráci s Klubem Kamarád v Kostomlatech jsme pro vás připravili kurz EFT

EFT je metoda samouzdravování, která má v dnešní době stále větší význam a podporu
i mezi psychology. Jde o jemnou nebolestivou techniku, která nemá vedlejší účinky a často pomáhá
v případech, kdy ostatní metody selhaly.
Při terapii EFT si klient poklepem konečků prstů sám stimuluje vybrané akupresurní body.
Kurz je vhodný pro každého, kdo se chce naučit aktivně řešit vlastní problémy, například:
deprese, strachy, různá traumata (ztráta milované osoby apod.), nízké sebevědomí, závislosti, bolesti a mnoho dalších.
Kdy: 28.4.2018 od 9:00 – 12:00
Kde: knihovna Kostomlaty n/L
Cena: 400,-

jelikož je počet míst omezen, prosím, o rezervaci na tel: 731 812 626, nebo 604 778 323
Cvičení taichi (tajči) v Kostomlatech n/L

kdy: každé úterý 18:00-19:00
kde: prostory Klubu Kamarád
cena: 100/h
bližší info: tel 731 812 626
Čínská zdravotní cvičení – návrat k vlastnímu zdraví

-          Čchi-kung (či-kung)
-          Taichi (tajči)

Čchi-kung - umění dechu. Jde o soubor tělesných, dechových a duševních cvičení, které mají za cíl harmonizovat všechny tři složky, ze kterých se každý člověk skládá - tělo, energii a mysl.
Pomáhá zlepšit nebo dlouhodobě upevnit zdraví, zbavit se únavy a mít více životní energie. Vnést do svého života větší uvolnění, klid a nadhled. Poznat, jak funguje tělo, energie a mysl a díky tomu žít spokojenější a naplňující život.
Čchi-kung je starodávné čínské cvičení (resp. soubor cvičení), spojující posílení svalů, šlach, kostí a kostní dřeně s meditací. Bylo považováno za neodmyslitelnou součást nejvyšších technik v bojovém umění. Pro Čchi-kung jsou charakteristické pomalé plynulé pohyby, doprovázené rytmickým dýcháním, klidným stavem mysli a vizualizací průtoku Čchi v těle. Cílem cvičení je nahromadit a následně správně usměrnit Čchi (energii) v lidském těle, která vede k podpoře zdraví, dobré nálady, potlačení deprese a stresových reakci organismu a napomáhá rozvíjet lidský potenciál.
Taichi - relaxování v pohybu, spojuje v sobě jemnost a hloubku dechových cvičení Čchi-kung a techniky tradičních čínských bojových umění. Pomáhá obnovit a udržet přirozené zdraví, protahuje, posiluje a uvolňuje celé tělo. Je vhodným nástrojem pro zvládání stresu. Jeho pomalé cvičení vyhovuje lidem každého věku, včetně seniorů. Zkušenosti a výsledky vědeckých výzkumů ukazují, že má vynikající zdravotní účinky.
Dlouhodobé cvičení Tchaj-ťi uvolňuje stres a je prevencí proti mnoha nemocem. Např. snižuje hladinu tuků v krvi, zpomaluje řídnutí kostí (osteoporóza), synchronizuje a zlepšuje mozkovou činnost. Zbavuje nervozity, je efektivní v oblasti prevence a rekonvalescence kardiovaskulárních chorob a dýchacího systému. Pozitivně ovlivňuje centrální nervový systém a jeho prostřednictvím působí na zlepšení a soulad funkcí ostatních systémů v organizmu. Hluboké přirozené dýchání stimuluje činnost orgánů umístěných v břišní dutině a při správném provádění cviků přispívá i ke zlepšení látkové výměny a zásobování organizmu krví a kyslíkem. Nelze opomenout ani příznivý vliv cvičení na kloubní a svalový systém a řadu dalších onemocnění.
Návrat na obsah