poradenství masáže


Přejdi na obsah

ReiKi

Léčivé energie

"V této etapě vývoje, kdy lidé i naše planeta trpí změnami a krizemi, jež probíhají, je léčení vyžadováno příliš naléhavě na to, aby se i nadále mohlo udržovat v tajnosti a exkluzivitě. Informace, které následují, a dar Reiki uchovávejte vždy v úctě. Používejte je pouze k nejvyššímu dobru všech a poskytněte je každému, kdo o ně požádá. Cokoli vyšlete, se vám mnohonásobně vrátí. Reiki je vesmírná láska."

D. Steinová

Reiki je slovo, které pochází z japonštiny, a které ve volném překladu znamená vesmírnou životodárnou energii. Zároveň se, ale také jedná o název pro efektivní formu přírodního léčení. Reiki se také říká energii, které je při této prastaré metodě využívána.
Tato technika "léčení - přenosu energie" se dá použít prakticky kdykoliv, kdekoliv a na cokoliv. Nejrozšířenějším a nejčastějším projevem po působení Reiki je pocit uvolnění a klidu. Tyto pocity navracejí tělo příjemce k vlastní rovnováze, která je skutečnou podstatou léčení.
Reiki není psychotronická ani myslí řízená energie, protože u těchto metod je nemoc vždy považována za zápornou energii se kterou se pracuje, a kterou terapeut "přitahuje" jako magnet a vytahuje ji ven z těla léčeného. Technika Reiki nespočívá v polaritní terapii ani magnetismu, ale v předávání energie. Staví především na tisíciletá učení dálného východu o nastolení rovnováhy energie v těle.
Reiki nediagnostikuje, ale pouze bezpodmínečně nabízí resp. předává energii. Bezpodmínečnost je zde velice důležitá, protože tím je člověk předávající energii Reiki pouze "prostředníkem", který energii přenáší a předává. Energie Reiki má také "vlastní moudrost" a sama na těle příjemce vyhledává místa nerovnováhy a potíží a tuto oblast harmonizuje.
Při působení Reiki přikládají vyškolení terapeuti ruce na určité části těla, nebo přímo na místo bolesti a předávají tak pacientovi léčivou, univerzální energii. Je to podobné jako když se uhodíme do nohy nebo nás bolí zuby, instinktivně se za bolavé místo chytneme rukama. Přiložením rukou do místa přivádíme energii pomáhající zotavení nepřirozeného stavu vyvolaného úderem nebo bolestí. Prostřednictvím toku energie se uvolňují blokády vnitřního toku energie, které způsobily nemoc. Tato energie také uvolňuje toxické látky z těla a posiluje celý organismus.
Léčebný a posilující vliv je někdy okamžitý a pacient může cítit horko v místě průchodu energie. Reiki pomáhá při všech onemocněních i při zraněních a lze ji aplikovat před a po operaci k posílení organismu. Terapie je bez vedlejších účinků, nemůže uškodit a síla proudění závisí na přijímajícím člověku a řídí se jeho potřebou. Nemůže se vyčerpat a je nezávislá na víře nebo postoji k ní.

Reiki je absolutně bezpečná metoda.

Reiki můžeme kombinovat s jakoukoli terapií.

Nejsou nutné žádné zvláštní vědomosti, ale abychom mohli pracovat s Reiki, nemusíme mít zvláštní druh víry.

Dokonce můžeme i o Reiki pochybovat a přesto na nás působí. Není nutné se koncentrovat. Spíše je lepší se uvolnit, být pasivní a nechat "aby se to dělo".

Při působení nejsme léčitelé. Jsme pouze prostředníky. Reiki námi pouze prochází a my se stáváme svědky.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku